• Materská škola

• Olympiáda
        • Les a jeho tajomstvá
        • Niečo o nás...

• Materská škola je štvortriedna škola s celodennou výchovou a vzdelávaním. Poskytuje vzdelávanie a výchovu deťom od 3-6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Objekt materskej školy je umiestnený v areáli ZŠ, kde je vymedzené krídlo a časť záhrady .

Materská škola je umiestnená v priestoroch v krídle na prízemí . Od septembra 2022 pribudla jedna trieda so sociálnym zariadením a malou šatňou. Vchod do tejto triedy je spoločný so ZŠ. MŠ je štvortriedna. Triedy sú zariadené tak, aby umožňovali hry a aktivity detí, oddych, osobnú hygienu a telesné cvičenia. MŠ má vlastný vchod, šatňu na chodbe školy, umyváreň s WC, zborovňu, malú šatňu pre učiteľky, v malej kotolni je umiestnená práčka so sušičkou.  Triedy majú rozlohu 60 m2 .

• Súčasťou budovy je kuchyňa s príslušnými skladmi, časť jedálne je vyhradená pre MŠ.

• Všetky priestory sú spojené veľkou spojovacou chodbou s vlastným vchodom pre ZŠ a vlastným pre MŠ. Pre pobyt vonku slúži školská záhrada. Časť záhrady je vysadená ihličnatými stromami a trávou. Budova a záhrada MŠ je oplotená. Detské ihrisko tvoria pieskoviská, detské preliezačky, šmykľavky, kolotoče, pružinové hojdačky a domčeky pre deti Po záhrade sú účelovo rozmiestnené lavičky, pieskoviská sú oddelené múrikmi, celá plocha záhrady je trávnatá. V rohu záhrady je altán poskytujúci tieň. K altánu a k skalke vedie skalnatý chodník. Vonkajšie vybavenie zodpovedá potrebám školy, je staršie dosluhuje, postupne ho vymieňame za nové.

Triedy sú vybavené novým účelovým nábytkom. Deti majú k dispozícii hračky, výtvarný materiál a pomôcky na tvorivú hru. V každej triede v MŠ sa nachádza interaktívna tabuľa s príslušenstvom, MŠ je vybavená informačno - komunikačnými pomôckami – fotoaparáty, notebooky, tlačiarne a podobne.

• O Vaše detičky sa stará kolektív MŠ:

• 1. Trieda - Sýkorky: Alojzia Sojková a Magdaléna Jašurková

2. Trieda - Vrabčeky: Janka Klingová  a Ľubomíra Franeková

3. Trieda - Lastovičky: Anna Delinčáková a Božena Slezáková

4. Trieda - Sovičky: Soňa Bellovičová a Lenka Piková

Pani upratovačka Janka Mikulová a  pani školníčka Majka Mikulová

• základná škola: 0910 376 159 skola@zskskalite.edu.sk materská škola: 0948 010 771 msskalitekudlov@gmail.com školská jedáleň: 0948 060 771 jedalen.kudlov@gmail.com ŠKD: 0911 675 265 skola@zskskalite.edu.sk CVČ: 0917 518 965 cvcskalite1@gmail.com riaditeľka školy: 0915 977 560 kancelária: 0910 376 159 zástupkyna MŠ 0948 010 771 vedúca jedálne 0948 060 771
      • Skalité 781, 023 14 Skalité 02314 Skalité Slovakia