Školská jedáleň

Podávané jedlo bolo vždy chutné,  esteticky podávané stravníkom. Jedálne lístky boli vypracované v súlade s Prílohou č. 1 k vyhláške č. 330/2009 Z.z. Zásady na zostavovanie jedálnych lístkov v zariadení školského stravovania. ŠJ používa Materiálno-spotrebné normy a receptúry pre školské stravovanie. Zdravou, vyváženou stravou sa podieľa naša školská jedáleň na realizácii plnenia úloh vyplývajúcich z Národného programu prevencie obezity. Školská jedáleň propagovala zdravú výživu na nástenkách a paneloch v jedálni. Rodičia i žiaci pozitívne hodnotia úroveň stravovania v školskej jedálni. Veľmi dobrá je spolupráca školy so školskou jedálňou. Pani kuchárky veľmi vkusne pripravili  pohostenie na 50. výročie MŠ a 30. výročie ZŠ. Školskú jedáleň považujeme za veľmi dôležitú súčasť školy pre žiakov, rodičov i zamestnancov.  Našou prioritou je vždy pripravovať stravníkom čo najzdravšie, najhodnotnejšie a najchutnejšie jedlá, ktoré rešpektujú zdravý životný štýl a boj proti obezite.

Denné menu pozostáva z polievky, hlavného jedla, nápoja, ovocia alebo šalátu a dezertu. Šaláty pripravujeme vždy čerstvé podľa sezónnej zeleniny. Pre deti materskej školy sa pripravuje aj desiata a olovrant. Obedy pripravujeme podľa materiálno – spotrebnej normy a receptúry pre školské stravovanie.
Aktuálny jedálny lístok je vyvesený  v školskej jedálni.
Dozor v jedálni zabezpečujú učitelia.

Strava v školskej jedálni sa vydáva nasledovne:
desiata pre MŠ:  o 8:45 hod.
obed: od 11:10 do 14:00 hod.
Olovrant len pre MŠ: o 14:30 hod.
Zmena jedálneho lístka vyhradená!

ÚDAJE O POČTE STRAVNÍKOV:

K 15.9.2022

Materská škola:              79 100%